Prowadzenie KPiR

Prowadzenie KPiR

Prowadzenie KPiR dla małych firm

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Ewidencja w KPiR przychodów i kosztów podatkowych

Prowadzenie KPiR (Podatkowej Księgi przychodów i rozchodów) przez nasze biuro rachunkowe w Warszawie obejmuje następujące działania:

Skontaktuj się z nami

Outsourcing księgowości dla firm o różnej wielkości
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Przygotujemy się lepiej do rozmowy, jeśli podasz swój numer NIP

Prowadzenie KPiR dla małych firm w Warszawie

Oferujemy prowadzenie KPiR (Księga przychodów i rozchodów) przez nasze biuro rachunkowe w Warszawie.

Prowadzenie KPiR to jedna z usług oferowanych przez nasze biuro rachunkowe WPG w Warszawie, Śródmieście. KPiR to podstawowa forma księgowości, która obejmuje ewidencję podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Nasze usługi w ramach KPiR to prowadzenie szczegółowej ewidencji podatku VAT oraz sporządzanie deklaracji VAT-7. Ponadto, zapewniamy przygotowanie obowiązkowych deklaracji podatkowych i sprawozdań, umożliwiając naszym klientom skuteczne zarządzanie finansami.

Nasza firma oferuje również sporządzanie dodatkowych sprawozdań dla Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) oraz dla instytucji finansowych, takich jak banki. Dzięki naszej rzetelnej i kompleksowej obsłudze księgowej, nasi klienci mogą być pewni, że ich księgi są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i że są w pełni zabezpieczeni przed ewentualnymi problemami podatkowymi.

Kogo dotyczy obowiązek prowadzenia KPiR?

Podatkową księgę przychodów i rozchodów (PKPiR) jest jednym z narzędzi księgowych wykorzystywanych przez przedsiębiorców w Polsce. Możesz prowadzić ją, spełniając trzy kluczowe warunki:

Metoda opodatkowania:

Musisz rozliczać podatek na zasadach ogólnych według skali podatkowej (z stawkami 12% i 32%) lub liniowo, po stawce 19%.

Forma prowadzenia działalności:

PKPiR jest dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółki cywilnej osób fizycznych, spółki jawnej osób fizycznych, spółki partnerskiej, a także przedsiębiorstwa w spadku.

Limit przychodów:

Twoje przychody netto (bez VAT) z działalności gospodarczej albo przychody spółki nie przekroczyły w poprzednim roku 2 mln Euro

Według art. 24a ust. 6 ustawy o PIT, kwoty wyrażone w Euro przelicza się na walutę polską według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok podatkowy.

Ważne! 

Jeśli w 2022 roku osiągnąłeś albo przekroczyłeś limit 9 654 000 zł netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych, to w 2023 roku musisz prowadzić pełną księgowość w formie ksiąg rachunkowych.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​witrynę, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.